Офіційний дилер DJI в Україні

До Ради поданий відповідний законопроект.

112 19.4.2018 в 9:53


Народні депутати пропонують внести безпілотні літальні апарати (БПЛА) - дрони - в список техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню.

Така ініціатива міститься в законопроекті «Про внесення змін до закону« Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу »(№ 8275), зареєстрованому у Верховній Раді в середу, 18 квітня.
«Документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. У перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні літальні апарати - дрони. Йдеться про техніку вітчизняного виробництва, яка використовується в системі точного землеробства і здійснює дистанційно зондування посівів за допомогою дронів, а також обладнання, встановленого на цих агрегатах. Закон дозволить максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки фермерським господарствам, які прагнуть використовувати передові технології і останні наукові розробки », - зазначив ініціатор законопроекту президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.
За його словами, документ буде розглянуто на засіданні аграрного комітету Верховної Ради в наступному місяці. Він повинен бути поставлений на розгляд парламенту у позачерговому порядку, оскільки не потребує широкого обговорення.
«Головне, щоб цей документ поставили на розгляд вчасно. Адже зараз дуже багато законопроектів очікують розгляду. Деякі - роками. Але цей законопроект створює передумову для запровадження державної підтримки широкого застосування інформаційних технологій в сільськогосподарському виробництві. Таким чином, вітчизняні аграрії зможуть активно переходити на використання інноваційної техніки, яка буде мати невисоку вартість », - підкреслив президент УАК.
Раніше асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) пропонував включити в перелік підлягає компенсації сільгосптехніки дрони і обладнання для елеваторів.
«В даний час придбати безпілотник за $ 2-3 тис. Може далеко не кожен фермер. Однак якщо дрони будуть реалізовуватися через програму часткової компенсації вартості с / г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, агровиробник може розраховувати на компенсацію 25% ціни БПЛА. Виробники такого обладнання отримають поштовх до розвитку за рахунок збільшення попиту », - прокоментував таку ініціативу координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров, слова якого наводяться на сайті асоціації.